Laboratorium

Dr n. med. Teresa Fryda Laboratorium Medyczne powstało w 1989 roku w Katowicach przy Placu Wolności. Jako lider rynku śląskiego oraz jedna z czterech największych krajowych sieci laboratoryjnych, weszło w 2012 roku w skład grupy DIAGNOSTYKA tworząc największą sieć laboratoriów w Polsce.

Od początku działalności stawiamy nacisk na jakość oraz wiarygodność wyników. Bierzemy udział w wielu programach kontroli jakości.

Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu laboratoryjnego aby zapewnić wiarygodność wydawanych wyników

Zatrudniamy ponad 200 osób, w tym wielu specjalistów z dziedziny mikrobiologii i analityki medycznej.

Działamy głównie w laboratoriach szpitalnych. Aby ułatwić dostęp pacjentów do badań laboratoryjnych uruchomiliśmy niezależne punkty poboru. W większości z nich wyniki można odbierać online.

Podstawowym zadaniem Laboratorium jest dostarczanie wiarygodnych wyników, poprzez stałe podnoszenie jakości usług i unowocześnianie aparatury analitycznej.

Dr n. med. Teresa Fryda Laboratorium Medyczne oferuje usługi głównie z zakresu prowadzenia laboratoriów szpitalnych i przychodnianych,

Do dnia dzisiejszego zaufało nam już wiele uznanych Szpitali na terenie całego kraju.

W każdym z naszych laboratoriów działa system jakości zgodny z normami ISO 9001, ISO 17025, ISO 15189 oraz zasadami Good Laboratory Practice.


Referencje


Personel

Dr n. med. Teresa Fryda Laboratorium Medyczne Sp z o.o. zatrudnia ponad 200 osób, z których ogromną większość stanowią pracownicy fachowi, technicy, diagności, specjaliści I i II stopnia z mikrobiologii i analityki, wreszcie osoby z tytułami doktorskimi i lekarze.

Każdy z pracowników Firmy jest szkolony w zakresie swojego stanowiska pracy, a także z procedur systemu jakości. Pracownicy mogą także korzystać z zewnętrznych szkoleń merytorycznych.

Dr n. med. Teresa Fryda Laboratorium Medyczne Sp z o.o. współfinansuje podnoszenie kwalifikacji personelu – specjalizację, czy też studia podyplomowe.

Firma, stawiając na wysoką jakość i wiarygodność wydawanych wyników, musi opierać się o wykwalifikowany personel, co też czyni poprzez stałe podnoszenie kompetencji pracowników.

Badania krwi

Dr n med. Teresa Fryda Laboratorium medyczne sp. z o.o. należy do grupy DIAGNOSTYKA to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych. Razem Obsługujemy miliony pacjentów rocznie.

Oferujemy najszerszy panel badań laboratoryjnych.

Wielu pacjentów korzysta z Karty Stałego Klienta, dzięki której uzyskują: dostępu do wyników badań przez Internet oraz rabaty

Pobieranie krwi, podstawowe badania krwi i więcej

Badanie krwi to sposób kontrolowania zdrowia, a wyniki badań krwi stanowią nieodzowną pomoc dla lekarza w diagnozowaniu i monitorowaniu postępów leczenia.

Wyniki badań krwi – znaczenie

Profilaktyczne badania krwi powinno się wykonywać przynajmniej raz w roku – w większości przypadków daje to możliwość wczesnego wykrycia niepokojących procesów zachodzących w organizmie.

Płatne badania można wykonać w laboratoriach bez potrzeby posiadania skierowania, czy wcześniejszego umawiania się na wizytę i oczekiwania w kolejce. Badania nie są drogie, kłopotliwe czy czasochłonne – wystarczy przyjść (przy większości badań na czczo) do Punktu Pobrań. Jeśli uda się uniknąć lub wcześnie wykryć rozwijającą się chorobę, wydane pieniądze zwracają się wielokrotnie.

Czy badania krwi mogą wykryć choroby?

Większość chorób powoduje zmiany w składzie i obrazie krwi. Niektóre badania krwi pomagają określić ryzyko zachorowania na choroby, Np. badania genetyczne są pomocne w określeniu ryzyka zachorowania na nowotwór piersi (mutacja genu BRCA1).

Nasza oferta

W ofercie dr n med. Teresa Fryda Laboratorium medyczne sp z o.o. znajdują się wszystkie badania podstawowe oraz bardzo szeroki wybór badań specjalistycznych.

Wybór badań:

Badania podstawowe:

 

Aktualności z Laboratorium Medycznego

04.01.2024

Nowe laboratorium w Świętochłowicach

Serdecznie zapraszamy do naszego nowego punktu poboru i laboratorium w Świętochłowicach przy ulicy Chorzowskiej. Laboratorium działa przy szpitalu. (...)

CZYTAJ WIĘCEJ

14.11.2023

15 listopada nieczynny punkt pobrań przy Morcinka

Uwaga, w dniu 15 listopada 2023 roku punkt poboru przy ulicy Morcinka we Lwówku Śląskim będzie nieczynny. Zapraszamy do punktu przy (...)

CZYTAJ WIĘCEJ

31.10.2023

Akcja profilaktyczna „pasożyty”

GLIWICE- AKCJA PROFILAKTYCZNA „PASOŻYTY” ZAPRASZAMY DO PUNKTU POBRAŃ. Zadbaj o zdrowie swoje i bliskich. Weź udział w akcji profilaktycznej (...)

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiele punktów pobrań w Polsce


Obecnie prowadzimy 28 punktów pobrań i 13 laboratoriów

Ponad 2500 rodzajów badań


Oferujemy bardzo szeroki panel badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów), badania są dostępne również bez skierowania od lekarza

Miliony pacjentów


Grupa Diagnostyka do której należy dr n med. Teresa Fryda Laboratorium Medyczne sp z o.o. to największa siec laboratoriów w Polsce. Rocznie wydajemy wyniki milionom pacjntów.

PUNKTY POBRAŃ

 

KONTAKT

Dr n. med. Teresa Fryda
laboratorium medyczne sp z o.o.
ul. Mikołowska 53a
40-065 Katowice
Email: sekretariat@fryda.pl

Odwiedź nas na:

© Dr n. med. Teresa Fryda laboratorium Medyczne Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2021 | Projekt & Realizacja Strony internetowe Katowice